Susține asociația

Cum poți ajuta?

Ne poți ajuta ușor prin intermediul facilităților fiscale, redirecționând o parte din impozitul datorat statului:

Persoanele fizice pot alege să ne trimită cei 2% din impozit completând:

Formularul 230 - pentru cei care au venituri din pensii, salarii sau asociate salariilor

Formularul trebuie completat în 2 exemplare (unul pentru organul fiscal și unul pentru persoana în cauză) și depus la Registratura Administrației Financiare din sectorul de care aparții. Aici găsești adresele lor.
(sursa: http://www.finantare.ro/).

Formular poate fi trimis prin poștă sau încărcat online folosind Spațiul Privat Virtual, sau adus la centrul comunitar La Firul Ierbii (Splaiul Unirii nr. 160, acces din str. Abatorului).

Notă: Anexa trebuie completată numai dacă dorești să susții mai multe entități nonprofit.

Sponsorizări

Companiile interesate de proiecte CSR cu componentă de design și manufactură ne pot contacta folosind una din căile disponibile în pagina de contact.

Persoanele fizice pot dona orice sumă (lei) în contul asociației noastre:

Asociația Designers, Thinkers, Makers
RO 36 BTRLRONCRT 0372899601
Banca Transilvania - Agenția Rosetti

Odata cu donatia asteptam si un mail. Rasplatim darnicia proportional si creativ.

Consiliul director al Designers, Thinkers, Makers declară pe propria răspundere că va chivernisi atent sumele astfel strânse, pentru administrarea asociației și pentru a ajuta mai departe pe cei ce au încă și mai multă nevoie.

Formulare persoane fizice:

Formular 230 - venituri din salarii